PROF. DR. TANER USTA KİMDİR?

1974 Antakya doğumlu olan Prof. Dr. Taner Usta, orta öğretimini Özel İçel Koleji’nde, liseyi ise T.S.G.L.’de tamamlamış ve 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Prof. Dr. Taner Usta, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimini T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba E.A.H.’de (Bezmi Alem Üniversitesi) tamamlayarak 2004 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olmuştur. Özellikle endoskopi (kapalı ameliyatlar; laparoskopi ve robotik cerrahi), çikolata kisti (endometriozis) ve pelvik ağrı üzerine önce yurtiçi daha sonrada yurtdışında (İspanya, Fransa, Amerika, Kanada, Danimarka) eğitimlere katılan Prof. Dr. Taner Usta, çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı ve ileri pelvik cerrahi ile ilgili eğitimi tamamlayan dünyadaki 1o kişiden biridir. Şu an ağırlıklı olarak çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı, üreme cerrahisi ve özellikle de laparoskopik ve robotik cerrahi ile yoğun olarak ilgilenmektedir. İlgilendiği konular ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı bir çok kursta ve kongre de eğitici olarak görev almıştır. Endometriozis Derneğinin Başkanı, Avrupa Endometriozis Derneği (Europian Endometriosis League) ve Jinekolojik Endoskopi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Amerikan Jinekolojik Laparoskopi Derneğinin (American Association of Gynacologic Laparoscopy) 6 yıldır bilimsel kurul üyesidir.

UZMANLIK ALANLARI

  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,
  • Endometriozis (Çikolata Kisti Hastalığı),
  • Nöropelveoloji,
  • Pelvik Ağrı,
  • İleri Laparoskopik Cerrahi,
  • İleri Robotik Cerrahi,
  • Üreme Tıbbı Cerrahisi,
  • Yardımla Üreme Teknikleri (IVF-Tüp Bebek Uzmanı)
  • Histeroskopi
  • Ürojinekoloji.

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER

İŞ DENEYİMİ

YILKURUM
2017Halen Acıbadem Sağlık Grubu
2017 International Society of Neuropelviology (ISoN), Level 2:Level 2: ”Master in LION procedures and nerves sparing/decompression techniques”, Viborg/Aarhus Danimarka.
2017International Society of Neuropelviology (ISoN), Level 1: ”Clinic Neuropelviology” Zurich, Swiss.
2016Saint Joseph Hospital, Kronik Pelvik Ağrı Kliniği, Arizona, A.B.D.
2016Saint Louis University, Advanced Retroperitoneal Anatomy and Neuro-Anatomy of the Pelvis, PASE (Practical Anatomy&Surgical Education), St.Louis, Missouri, A.B.D.
2014Laparoscopic Techniques for Endometriosis, AAGL, Vancouver, Canada.
2013IRCAD, Practical Laparoscopic Anatomy for Advanced Gynecological Techniques. Strasbourg/France.
2012 – 2017Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar E.A.H. / Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği / Klinik İdari Sorumlusu.
2012IRCAD, İleri Laparoskopi-Endometriozis Cerrahisi. Strasbourg, France.
2011Mayo Clinic Research Center, İleri Laparoskopi ve Robotik Teknikler, Arizona, A.B.D.
2010İspanya (Instituto Mediterraneo de Endoscopia), İleri Endoskopik Teknikler. Castellon, İspanya.
2009 – 2010T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba E.A.H. Klinik Sorumlusu
2008İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği, ÜYTE Ünitesinde Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Eğitim Programı.
2005 – 2009T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Başasistan
DETAYLI CV İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN.
İndir